Prečo používať CMS Redakčný systém?

Lacnejší

Napriek tomu, že jednorazová investícia do webstránky s CMS systémom je väčšia ako investícia do tzv. statickej HTML stránky, je pravdepodobné, že sa Vám čoskoro vráti. Závisí však najmä od frekvencie a rozsahu aktualizácie. Pri cenách, ktoré webdesignové firmy pýtajú za aktualizáciu statických stránok – 10 až 50 €/hod (od amatérov po profesionálov), je odporúčné obstarať si CMS systém, ak aktualizujete Váš web aspoň jedenkrát za dva mesiace.

Jednoduchý

Pokiaľ máte aké-také znalosti programovania a zvažujete, že si naprogramujete jednoduchú web stránku, ktorú si budete aktualizovať, určite Vás napadne zvážiť insvestíciu do CMS systému. CMS systém je jednoduchší nástroj na aktualizáciu ako programovanie kódu.

Rýchly

Pomocou dobrého CMS systému viete Vaše stránky aktualizovať nielen jednoducho, ale aj rýchlo. Pri naozaj dobrom CMS systéme je rýchlosť aktualizácie stránky priamo úmerná tomu, ako viete rýchlo písať.

Aktuálnosť informácií

Aktuálna webstránka je oveľa zaujímavejšia pre Vašich klientov ako tá stará s informáciami, ktoré už z polovice nie sú platné.

Optimalizácia pre vyhľadávače

Ak máte dobrý CMS systém, tak všetky stránky, ktoré pomocou neho vytvárate, sú automaticky optimalizované pre vyhľadávače. To znamená, že ich Zoznam, alebo Google vyhodí na vyšších pozíciách. Takto si k Vám potenciálni klienti nájdu kratšiu cestu.

Prístupnejší

Väčšina CMS systémov obsahuje funkciu prostredníctvom ktorej určíte kto má prístup a práva na menenie obsahu Vášho webu.

Komplexnejší

Vďaka CMS systému môže Vaša stránka byť oveľa komplexnejšia. Ak zvažujete investíciu do komplexnejšej web stránky, investícia do CMS systému je priam nevyhnutná.

Už ho poznáte

Väčšina CMS systémov je intuitívana a pokiaľ ovládate Word, zvládnete aj CMS / Redakčný systém