Porovnajte si CMS redakčné systémy!

Pri výbere správneho redakčného systému treba dbať na množstvo atribútov a vlastností, charakteristických pre cms systémy. Avšak tento proces býva často náročný a ľahko sa môže stať, že potencionálny kupca je doslova zahltený množstvom informácii o desiatkach redakčných systémov dostupných na trhu.


Preto zaujímavú možnosť ponúka stránka www.cmsmatrix.org. Stránka obsahuje obsiahlu diskusiu o jednotlivých systémoch, skúsenostiach s nimi a o problémoch, ktoré pri ich výbere, inštalácii či používaní môžu nastať. Avšak to, čo robí túto stránku zaujímavou, je funkcia nazvaná CMS Matrix.

Pomocou nej môžete veľmi prehľadne porovnať vami vybraných až 10 cms systémov z celého sveta. A to dokonca podľa kritérií, ktorých je síce naozaj obrovské množstvo, ale z ktorých si môžete vybrať práve tie, ktoré sú podstatné pre Vás. Spomeniem napríklad online help, systémové požiadavky cms systémov, bezpečnostné zabezpečenie, web štatistiky, a mnohé ďalšie. Naviac, v zozname systémov nechýbajú ani niektoré, ktoré sú ponúkané a podporované firmami na našom trhu (Buxus, Joomla, Mambo, Typo3...).


Takže, stačí iba do Vášho prehliadača zadať www.cmsmatrix.org a porovnávanie sa môže začať.